Het Rijk en de provincie Zeeland gaan de verschillende opties onderzoeken voor een alternatief voor de Zeelandbrug. Dit Rijksmonument nadert het einde van zijn technische levensduur. Beide overheden kijken naar vernieuwing van de brug, maar ook naar een bredere verbinding met 2 keer 2 rijstroken.
Naar verwachting worden de resultaten eind 2026 bekendgemaakt.
Afspraken
Het onderzoek is onderdeel van nieuwe afspraken over de bereikbaarheid en leefbaarheid in Zeeland. De afspraken werden gemaakt tijdens het jaarlijks Bestuurlijk Overleg Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (BO MIRT). Gedeputeerde Harry van der Maas en gedeputeerde Dick van der Velde zaten namens Zeeland aan tafel.
Zeeuws wegennet
Het Rijk investeert de komende jaren in het Zeeuwse wegennet. Zo komt er een bijdrage van € 20 miljoen voor het eerste deel van de Deltaweg bij Goes. Voor dit project had de provincie al eerder eenzelfde bedrag van € 20 miljoen gereserveerd. Ook stelt het Rijk € 5 miljoen beschikbaar voor de aanpassing van de rotonde N57 bij Serooskerke om de doorstroming te verbeteren. Daarnaast is € 6,5 miljoen toegekend voor de bouw van een nieuwe regiohub (busstation) in Terneuzen.
Andere Zeeuwse aanvragen voor woningbouw en mobiliteit zijn niet gehonoreerd. Zeeland heeft hierover teleurstelling uitgesproken en aangegeven dat extra investeringen nodig zijn om de provincie verder te laten groeien.
Vlaketunnel
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat gaat bezien hoe de Vlaketunnel bij incidenten sneller kan worden geopend. Zo wordt onderzoek gedaan naar mogelijke calamiteitendoorsteken waardoor verkeer sneller kan worden omgeleid en welke verbeteringen mogelijk zijn bij de renovatie die gepland staat.
Ook blijft Zeeland aandacht vragen voor een extra treinverbinding (vierde trein), waarover onderzoek loopt in het kader van Wind in de Zeilen. De staatssecretaris heeft toegezegd hierover in gesprek te gaan met de provincie.